Kdysi dávno a pradávno, při stavbě katedrál, ale i běžných domů se používalo lešení výhradně dřevěné. Nemusíte je hledat na internetu, ale zkuste si vzpomenout třeba na film Jan Hus. Ten původní, ne remake. Tak šlo celodřevěné lešení krásně vidět. A také je stavěli jen tesaři. Asi proto se zpívá v naši krásně písní o tom, že „stavěli tesaři, zedníkům lešení“. Byla to výhradně jejich práce a že se museli nějak tužit.
Jenže je moderní doba. Přišla doba železná a železného lešení. Továrny začaly chrlit obrovské hromady ocelových nestvůr různé délky. Všechny byly duté a k nim se dodávaly spojky a nástavce. Když vám pak někdo řekl, podej žabku, museli jste vědět co tím míní.
Ale i toto lešení je dnes zastaralé i když se stále používá. Nejmodernější bylo takzvané haki lešení. Ale i to už je překonané. Nyní se lešení vlastně skládá, takže to jde opravdu rychle kupředu, stejně jako pak jeho rozebírání. Na fotkách zde přiložených vidíme vlastně vícero druhů v různých kombinacích. A podobné lešení si můžete zapůjčit, když je budete potřebovat. Například při opravě svého domu, nebo při jeho zateplování. Tím pádem ušetříte za to, co by vám naúčtovala firma, která bude zateplení provádět.
Pokud byste ho však stavěli sami, musíte pamatovat na přísné normy a popřemýšlejte, zda by to nebylo lepší svěřit odborné firmě. Například lešení Ostrava Stavby-basel je firma vysoce renomovaná a může vám lešení, jak zapůjčit, tak i provést na něm některé práce. Například třeba to zateplení.
Pokud vám lešení jen postaví, nese také za ně plnou odpovědnost, který by jinak padla na vás. Cokoli by se stalo, měli byste z toho polízanici. Kdežto když jej postaví firma, nic se stát nemůže. A kdyby přece, nemusí vás to Zajímat. Proto je jednoznačně lepší nechat to na nich. Také tak ušetříte čas, protože tito profesionálové jsou velmi rychlí.