Nakupování

Kdo ocení pouzdro na brýle

Na otázku, kdo ocení pouzdro na brýle, lze velice snadno odpovědět v univerzálním duchu: „No přece každý“. Můžete namítat, že každý přece nenosí dioptrické brýle, někdo používá kontaktní čočky, mimochodem český vynález, a někdo brýle s dioptriemi vůbec nosit nemusí, protože má ostrý zrak. Brýle ale nejsou jen dioptrické.

Sluneční brýle – v současné době se za nejkvalitnější sluneční brýle považují s UV filtrem. Jiné výrobky tohoto typu (bez filtru) vám ani nedoporučujeme, protože roztažené zornice pod tmavými skly přijímají ze slunce více ultrafialových paprsků, než je zdrávo, což pak zraku pochopitelně škodí.

brýle v přírodě

Potápěčské brýle – ta také vyžadují pouzdra, zvláště brýle pro potápěče s dioptriemi, aby se nepoškodilo zorné sklo. Pochopitelně se jedná o výrobky speciální, o větších rozměrech, a zakoupíte je na internetu pod názvem „pouzdro pro potápěčskou masku“.

Brýle na čtení – v pokročilém věku se některým lidem zhorší zrak a ačkoli stále dobře vidí do dálky, vyžadují brýle na čtení. Někdy postačí jen jedna dioptrie a takové výrobky koupíte za pár stovek i v supermarketech. Bývají ale hodně křehké, proto jsou pro ně pouzdra vysloveně nezbytná.

brýle na čtení

Brýle pro děti – pokud vaše ratolesti nenosí vysloveně brýle na předpis, mohou mít ve svém pokoji brýle sluneční, o patřičné velikosti a s UV filtrem, který chrání dětský zrak stejně, jako u dospělých osob. Naučte vaše děti o brýle pečovat, otírat sklad speciálním hadříkem a dbát také o to, aby se jim nepoškodily.

Dvoje či troje brýle – někdo má dokonce brýle dvoje nebo troje – dvoje sluneční a jedny na čtení, a každé z nich vyžadují své vlastní pouzdro. Pouzdra jsou pro brýle nutností, a to i tam, kde s nimi necestujete, protože je chrání třeba před mastným prachem v ovzduší v domácnosti při vaření, anebo před rozptýlenými částicemi těžkých kovů ve smogově zatíženém prostředí.